Czas trwania: 26 minut

Jaki jest największy, najczęściej powtarzany mit na temat sprzątania? Pewnie można byłoby wymienić kilka. W tym odcinku rozbijemy na czynniki pierwsze mit, z którym spotykamy się najczęściej. Jaki to mit? Odpowiedź może być zaskakująca. Podpowiem, że ma on związek z wodą — jednym z najbardziej uniwersalnych rozpuszczalników. Nie wyobrażamy sobie sprzątania bez niej.

W niektórych przypadkach do mycia zużywa się samej wody — wody demineralizowanej — zwanej też ultra czystą wodą. Wodę pozbawioną wszelkich dodatków w postaci zanieczyszczeń minerałów i innych cząsteczek wykorzystuje się np. w myjniach samochodowych do płukania aut oraz do mycia fasad szklanych. Żeby podnieść jej właściwości czyszczące, niektórzy ją podgrzewają. Nie wszędzie jednak można myć w ten sposób. Dlatego wspomagamy wodę różnymi środkami.

Myjąc naczynia, dodajemy detergent i używamy bardzo ciepłej wody. Podobnie do prania używamy proszku, a pralka pierze w ustalonej przez nas temperaturze od 30 do nawet 90 stopni. Sami pierzemy w takiej wysokiej temperaturze nasze mopy i ścierki. Ale czy zawsze należy używać ciepłej lub wręcz gorącej wody do sprzątania? Czy zawsze ma to sens? Odpowiedź znajdziesz w drugim odcinku Myjemy Okna Podcast.Czy dobrze jest mieć na głowie sprzątanie?

Nie? To dobrze trafiłeś! My Ci pomożemy, byś mógł skupić się na tym co jest dla Ciebie naprawdę ważne. Dbamy o czystość biur, okien i witryn na terenie Gdańska, Sopotu i Gdyni. Skontaktuj się z nami korzystając z formularza kontaktowego.